Brydż w Dąbrówce

Najważniejsze wydarzenia z historii klubu

wrzesień2002 W pierwszej klasie gimnazjum zaczynamy prowadzić zajęćia brydżowe. Niestety po dwóch miesiącach zapał mija i kólko rozpada się.
styczeń 2004 Ta sama grupa młodzieży z klasy IIGB zakłada Klub Brydża Sportowego. Jest to tak naprawdę nadal koło pod opieką nauczyciela fizyki Jana Sibilskiego, ale wybierany zostaje prezes Klubu - Karol Król. Który będzie pełnił tę funkcję do czasu połączenia Dąbrówki KB Poznań tj. do XI.2005.
26-30.01.2004 Pierwszy obóz w Szamotułach w ktłórym bierze udział 18 osób - rozgrywamy mecz z Kleksem Szamotuły. Wynik lepiej przemilczeć.
21-23.05.2004 Pierwszy raz bierzemy udział w zawodach - Mistrzostwach Polski Młodzików w Szamotułach . Najlepsi PiotrTuczyński i Piotr Witaszek zajmują 14 miejsce na 98 par!, Drużynowo wystawiamy cztery drużyny najlepsi na 15 miejscu DĄBRÓWKA 2 POZNAŃ (Franciszek Korbański, Karol Król, Jan Filipiak, Michał Wojciechowski) na
Listopad 2004 Mistrzostwa województwa młodzików w brydżu sportowym –w turnieju teamów pierwsze trzy miejsca zajmują drużyny Dąbrówki. Wygrywają Danka Kazmucha, Ola Górska, Jasiu Filipiak i Michał Wojciechowski.
30.04-3.05.2005 Debiutujemy na Olimpiadzie. Rozgywana jest w Kamionce woj lubelskie. Robimy furorę! Ola Górska z Danusią Kazmuchą zdbywają tytuł Mistrzyń POlski Dziewcząt w turnieju na maksy! Piotry Witaszek i Tuczyński grający w reprezentacji Wielkopolski z parą szamotulską Domagalski-Małecki zdobywają srebrny medal! UKB Dąbrówka w klasyfikacji klubów zajmuje drugie miejsce!
13-15.05.2005 Bierzemy drugi raz w MPM. Nasi najstarsi "wyrośli " już z tej kategorii. Nasz I drużyna Piotr śmieliński, Aleksander Czwakiel, Karolina Dostania wspierani Patrykiem Pileckim z Ostrzeszowa zajmują najbardziej nielubiane 4 miejsce na 41 drużyn.
Listopad 2005 Dochodzi do fuzji dwóch klubów młodzieżowych z Poznania Dąbrówki i KB Poznań. Klub zyskuje osobowość prawną. Pierwszym prezesem zostaje Jan Sibilski wiceprezesami Krzysztof Jassem, Hanka Moryson i Karol Król.
30.04-3.05.2006 Olimpiada Warmia i Mazury 2006 w Miłakowie jest pasmem naszych sukcesów. Wśród dziewcząt Ola Górska z Danką Kazmucha zdobywają złoty i brązowy medal, natomiast chłopcy Paweł Jassem z Piotrem Tuczyńskim wygrywają turniej par. Także turniej teamów wygrywa Wielkopolska wymieniona już para wspierana Piotrem Witaszkiem i Karolem Królem. Niestety mimo zdobycia kilkunastu punktów więcej niż przed rokiem w klasyfikacji klubów wyprzedza nas o jeden punkt BUKS Bytom.
30.06-2.07 Piestany 2006 -VI Mistrzostwa Świata Młodziezy Szkolnej. Po raz pierwszy bierzemy udział w Mistrzostwach Świata. Piotr Tuczyński w parze z Mateuszem Magdoniem zajmują 12 miejsce, a Danka z Olą przychodzą na dalekim 48. No cóż kiedyś frycowe trzeba zapłacić.